Choroba Bechterewa

Choroba Bechterewa

Choroba Bechterewa (zesztywniające zapalenie stawów) jest zapalną chorobą reumatyczną.

Zwapnienia między stawami kręgowymi stopniowo prowadzą do ograniczenia mobilności oraz do skrzywień kręgosłupa. W końcowym etapie choroby obszary te stają się zupełnie sztywne. Chociaż choroba dotyka najpierw głównie kręgosłupa, może się również rozszerzyć na wszystkie stawy oraz organy takie jak ścięgna, oczy czy serce. Choroba zazwyczaj rozpoczyna się przed 45 rokiem życia.

Objawy:

W związku z postępami choroby, często podczas siedzenia odczuwa się silne bóle kręgosłupa w okolicy lędźwiowej, które promieniują na uda. W przeciwieństwie do wielu innych schorzeń, tutaj ból ustępuje wraz z rozruszaniem kręgosłupa. Ponieważ bezruch wiąże się z narastaniem negatywnych objawów, często odczuwa się uczucie sztywności zaraz po przebudzeniu.

Terapia:

Choroby Bechterewa nie można całkowicie wyleczyć, choć tradycyjne metody leczenia, w połączeniu z lekami przeciwzapalnymi, mogą zatrzymać jej postępy i redukować jej bolesne objawy. W niektórych przypadkach stosuje się małoinwazyjne sposoby leczenia bólu, takie jak odnerwienie lub stymulacja rdzenia kręgowego (stymulator bólu).

www.haluksy.biz www.wiekannmanschnellabnehmen.eu www.celulit.com.pl