Bezpłodność czy niepłodność

Bezpłodność czy niepłodność

Często mylone wymienione wyżej pojęcia rozróżniają tylko nieliczni którzy mieli z nimi styczność. Problemy z płodnością według Światowej Organizacji Zdrowia ma aż około 15-20%  społeczeństwa w zależności od regionu. Współczynnik ten znacznie wzrósł w ostatnich latach wskutek niewłaściwego trybu życia.

Niepłodność to stan odwracalny, to chwilowa niemożność poczęcia potomstwa, według definicji WHO niepłodność występuje gdy przez 12 miesięcy regularnego współżycia bez zabezpieczeń nie nastąpiło poczęcie. W takim wypadku warto udać się do lekarza i stwierdzić możliwe przyczyny takie obrotu sprawy.

Bezpłodność natomiast to całkowita i nieodwracalna niemożność zostania rodzicem i leczenie bezpłodności jest niemożliwe. Ewentualne próby leczenia bezpłodności nie dadzą żadnych rezultatów. Bezpłodność może wynikać z przebytych chorób jak na przykład świnka, lub wypadków w wyniku których utracone zostały narządy płciowe ( w przypadku kobiet: macica, mężczyzn:jądra) lub niewłaściwie przeprowadzonych operacji.

www.haluksy.biz www.wiekannmanschnellabnehmen.eu www.celulit.com.pl