Zabobon

Zabobon

Większość w przesądy nie wierzy, ale zdarzy się że w coś tam wierzymy. 

Z przesądami mamy styczność od zawsze, bo która z nas nie słuchała w ciąży by np.

nie patrzeć na rudego, nie chodzić z odsłoniętym brzuchem, nie nosić korali, nie patrzeć przez dziurkę od klucza, nie farbować włosów itp. ?

W ogóle przesądy ciążowe to niemal materiał na książkę ;) 

A inne ? Stłuczesz lustro i już 7 lat w nieszczęściu będziesz żyć .

Pęknięta samoistnie szklanka oznacza że ktoś źle nam życzy, bocian= dzieci ;) , spadające sztućce w zależności jakie zwiastują odwiedziny...

Dużo by pisać o przesądach bo jest ich tysiące, każdy region ma swoje...ale czy w nie wierzymy? We wszystkie to nie , ooo nie ale każdy z nas wierzy w coś..

Zawsze chciałam mieć idealnie czarnego kota ale rodzina dostawała wysypki na me słowa i słyszałam tylko, że pech, pech, pech..

Mój dziadek opowiadał mi kiedyś, że jego mama zmarła zaraz po tym jak na włosach zrobił się jej wielki kołtun .Mówił, że ktoś rzucił hmm nazwijmy to czar, urok ale z rodzaju tych bardzo złych.Dziadek wspominał, że szukali pomocy nawet u szamana oddalonego kilkadziesiąt kilometrów od domu..Szaman spojrzał na mamę dziadka i powiedział : klątwa- czeka ją śmierć. Ale powiedział też że osoba która rzuciła czar może za to " zapłacić",  wystarczy tylko miotłę w kącie kuchni ustawić, nasypać na nią zapomniałam czego i trzy razy zastukać mówiąc jakąś formułkę...

Nie wiem jak to się skończyło, bo dziadek sam nie pamiętał..miał wtedy 10 lat. Więc było to 70 lat temu.

Nie do końca chce mi się wierzyć w tą historię, ale dziś specjalnie poszukam o tym zabobonie czegoś w internetach .  

Dziś 13 i do tego piątek a ja  znam osobę, która tego dnia nie wychodzi z domu, bo nie dość że pech sam w sobie to jeszcze czarny kot może drogę przebiec..

Przesądy przesądami, ale nie dajmy się zwariować..dzień jak każdy inny a coś niemiłego może zdarzyć się 1, 15, czy 20 dnia miesiąca a także 13.. 

www.haluksy.biz www.wiekannmanschnellabnehmen.eu www.celulit.com.pl