Bieganie a odchudzanie

Bieganie a odchudzanie

Bieganie jest jednym z najlepszych sposobów na zrzucenie z brzucha nie potrzebnej nam tkanki tłuszczowej. Jest skuteczne, gdyż podczas biegu pracują nie tylko nogi, ale wszystkie partie mięśni, od brzucha, do ramion. Jak biegać?

Tu się pojawia pytanie. Najlepiej biega się z samego rana, zupełnie na czczo. Biegając na czczo od razu dochodzi do spalania tkanki tłuszczowej – poruszane są rezerwy tkanki tłuszczowej. Zaleca się urozmaicać swój bieg stosując naprzemiennie sprint z truchtem. Podczas spokojnej przebieżki – tzw. Truchtu, należy biec powyżej 30-35 minut. Właśnie po takim czasie dochodzi do spalania tkanki tłuszczowej. Biegi mają jedną wadę, obciążone są stawy- może dojść później do problemów z kostkami oraz kolanami. Ale wiadomo, kontuzje zdarzają się w każdym sporcie. Biegając należy pamiętać o właściwym obuwiu, oraz o uzupełnianiu płynów w organizmie (woda lub najlepiej izotop).

Dobrym napojem dla biegaczy jest woda z glukozą lub łyżką miodu. Bieganie przez wiele osób jest uznane za najlepszy sposób na odchudzanie lecz uprawiają jogging nie tylko dla samej poprawy sylwetki czy zdrowia, ale także dla przyjemności

www.haluksy.biz www.wiekannmanschnellabnehmen.eu www.celulit.com.pl